Cybersecurity Horizons 2024

26. 9. 2024 od 17:45

Vyplujte s námi na první ročník podzimní konference Cybersecurity Horizons 2024!

English text below

 
Připojte se k nám na palubě stylového parníku, kde se setkají špičkoví odborníci, inovativní výzkumníci z ČVUT a klíčoví hráči z oblasti kybernetické bezpečnosti.

Tato konference nabízí unikátní příležitost propojit akademickou sféru s průmyslovými partnery v prostředí, které vás inspiruje k novým nápadům a spolupracím. S Vltavou a Pražským hradem v pozadí si můžete vyslechnout nejnovější poznatky z oblasti kybernetické bezpečnosti, sdílet své zkušenosti a objevovat možnosti pro budoucí projekty.

Cybersecurity Horizons 2024 je víc než jen konference – je to místo, kde se rodí nové iniciativy a kde se setkávají lidé v příjemném prostředí historického centra Prahy, kteří formují budoucnost digitálního světa. Speciální sekce „Call for action“ umožní představit výzvy z praxe, na které společně s týmy z ČVUT můžeme nalézt řešení.

Nezmeškejte tuto jedinečnou příležitost spojit práci s nevšedním zážitkem plavby po podzimní Praze! Přijďte se inspirovat, navázat nové kontakty a stát se součástí komunity, která posouvá hranice kybernetické bezpečnosti.

Jaká témata na Vás čekají?

  • Bezpečnost vestavěných systémů
  • Monitorování síťového provozu a detekce hrozeb pomocí strojového učení
  • Detekce malware
  • Kvantová distribuce klíčů
  • Kyberbezpečnost v automotive
  • a další 🙂 ….

Místo: Parník Klára, Marina na Františku, Praha (detailní místo bude sděleno cca 10 dnů před konáním akce na email)

Dress code: Business casual

17:45 – 18:00 | Zahájení boardingu na palubu, Welcome drink

18:00 – 19:00 | Úvodní slovo organizátorů a prezentace vybraných doktorandů
Po krátkém uvítání zahájí naši doktorandi prezentaci svých aktuálních výzkumných projektů a vizí do budoucnosti. Každý doktorand bude mít možnost představit své téma a vysvětlit, jak jejich práce přispívá k rozvoji kybernetické bezpečnosti.

19:00 – 21:00 | Plavba, raut a networking
Od 19:00 vyplujeme na plavbu podvečerní Prahou. Na palubě parníku bude připraven bohatý raut s výběrem specialit zejména české  kuchyně. Během plavby budete mít dostatek času pro neformální diskusi, výměnu nápadů a navazování nových kontaktů s odborníky z různých oblastí kybernetické bezpečnosti.

21:00 | Ukončení akce

Medailonky a fotografie z akce

 

Koho na parníku můžete potkat…

Matúš Olekšák - Embedded Security Lab
Matúš je ve třetím ročníku doktorandského studia.Věnuje se útokům postranním kanálem převážně na ARX algoritmy. Které jsou perspektivní oblasti výzkumu i díky nedávné standardizaci algoritmu ASCON pro lightweight kryptografii od NIST, který patří do skupiny ARX algoritmů. Mezi jeho úspěchy ve výzkumu patří první publikovaný útok postranním kanálem na algoritmus SipHash.
Tomáš Přeučil - Security of pervasive devices
Tomáš Přeučil je studentem třetího ročníku doktorského studia na ČVUT FIT a jeho tématem je Bezpečnost všudypřítomných zařízení. Nejvíce věnuje přístupovým systémům, kde hledá nové zranitelnosti a převádí do praxe teoretické útoky. V této části se do teď věnoval především systémům založeným na kartách MIFARE a Legic. Například se mu podařilo prolomit jeden přístupový systém pouze pomocí hrubé síly a emulace částí, kde systém nepočítal s možností změny. Dále začíná s útoky postranními kanály pomocí softwarově definovaného rádia.
Jaroslav Pešek - efektivní nasazení algoritmů pro monitorování a zabezpečení
Jaroslav Pešek je doktorandem na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze ve druhém ročníku. Zaměřuje se na spolehlivé, interpretovatelné a efektivní nasazení algoritmů pro monitorování a zabezpečení síťového provozu. Půl roku strávil na stáži v Národním institutu informatiky (NII) v Tokiu, kde se věnoval výzkumu v oblasti síťové bezpečnosti.
Jiří Weiss - Kvantový přenos šifrovacího klíče v metropolitních sítích
Jiří Weiss je doktorandem na Katedře Telekomunikační techniky, FEL ČVUT. Zabývá se kvantovým přenosem šifrovacího klíče s důrazem na sítě v metropolitních oblastech s více uživateli. Zabývá se jak kvantovými protokoly typu Prepare&measure, tak protokoly s kvantovým provázáním. Kvantový přenos šifrovacího klíče představuje metodu odolnou proti potenciálním útokům ze strany (nejen) kvantových počítačů a je tak perspektivním řešením pro oblasti vyžadující vysokou míru zabezpečení.
Josef Koumar - monitorování a analýza síťového provozu
Josef Koumar, doktorand ve výzkumné skupině Netmon. Pracuje v oblasti monitorování a analýzy síťového provozu. Momentálně se zajímám především o monitorování a klasifikaci síťového provozu pomocí analýzy časových řad, statistiku v oblasti počítačových sítí a aplikaci strojového učení v téže oblasti.
a další...
Previous slide
Next slide

Informace k registraci pro hosty

Pokud chcete vystavit objednávkovou fakturu, nebo máte k akci jakékoliv otázky, napište nám na email.

  • FEL ČVUT | burcik@itu.fel.cvut.cz
  • FIT ČVUT | Jakub.Novak@fit.cvut.cz

 

Organizuje Studentská sekce IEEE při ČVUT ve spolupráci s Fakultou informačních technologií ČVUT a Fakultou elektrotechnickou ČVUT s podporou rektorátu ČVUT.

IEEE_color
logo_FEL

Hlavní partneři akce

Join us for the first edition of the Cybersecurity Horizons 2024 Fall Conference!

 
Join us aboard a stylish liner where top experts, innovative researchers from Czech technical university and key players in the cybersecurity field will meet.

This conference offers a unique opportunity to connect academia with industry partners in an environment that inspires new ideas and collaborations. With the Vltava River and Prague Castle in the background, you can hear the latest findings in the field of cybersecurity, share your experiences and discover opportunities for future projects.

 

Cybersecurity Horizons 2024 is more than just a conference – it’s a place where new initiatives are born and where people who are shaping the future of the digital world meet in the pleasant surroundings of the historic centre of Prague. A special „Call for action“ section will allow us to present challenges from practice, to which we can find solutions together with teams from CTU.

Don’t miss this unique opportunity to combine work with the extraordinary experience of a cruise through autumn Prague! Come and get inspired, make new contacts and become part of a community that is pushing the boundaries of cybersecurity.

Date of the event:

26. 9. 2024 

starting at 17:45

What’s in store for you?

  • Place: the Klára ship, Marina na Františku, Prague (the date and location will be communicated to you by email about 10 days before the event)
  • Dress code: Dress code: Business casual

17:45 – 18:00 | Commencement of boarding, Welcome drink

18:00 – 19:00 | Opening remarks by the organizers and presentations by selected PhD. students
After a short welcome, our PhD. students will start the presentation of their current research projects and visions for the future. Chosen PhD. student will have the opportunity to present their topic and explain how their work contributes to the development of cybersecurity.

19:00 – 21:00 | Cruise, buffet and networking
From 19:00 we will set sail for an evening cruise through Prague. A rich buffet with a selection of specialties, especially Czech cuisine, will be prepared on board. During the cruise you will have plenty of time for informal discussion, exchange of ideas and networking with experts from different areas of cyber security.

21:00 | End of the event

 

What topics are waiting for you?

  • Safety of embedded systems
  • Network traffic monitoring and threat detection using machine learning
  • Malware detection
  • Quantum key distribution
  • Cybersecurity in the automotive industry
  • And more 🙂 ….

Organized by the IEEE Student Section at CTU in cooperation with the Faculty of Information Technology CTU and the Faculty of Electrical Engineering CTU with the support of the CTU Rectorate.

IEEE_color
electrical_engeneering