O nás

Jsme parta nadšenců, kterou baví komunikační technologie a problematika kybernetické bezpečnosti. Vedle toho, že tyto věci děláme přímo v praxi nebo v úzké spolupráci s podniky, nás baví předávat zkušenosti a zapalovat ohýnky zájmu v očích mladších kolegů.

Kurzy, které nabízíme jsou primárně určeny pro studenty do startu jejich kariéry. Věříme však, že kombinace posluchačů studentů a odborníků z praxe v jednom kurzu má velké benefity pro obě strany, a tak omezený počet míst nabízíme i našim absolventům a kolegům z praxe.

Cena za kurzy je nastavena tak, aby provoz Akademie byl udržitelný a zároveň nevyžadoval pro svoji činnost další grantové zdroje. Zároveň díky účasti absolventů a kolegů z firemní sféry můžeme udržet studentské ceny na takové úrovni, aby nevytvářely finanční bariéry pro všechny, kteří mají chuť na sobě pracovat. Činnost akademie koordinuje katedra telekomunikační techniky ČVUT FEL.

Náš tým lektorů

netacad_lide_filip-pjvet664bykvytf3txoc51kvm6zz0gji00n5t7vsu0

Filip Pávek

Vystudoval jsem Informatiku na FPF SLU v Opavě. Na oblast počítačových sítí jsem se zaměřil již v průběhu studia. Jako student jsem absolvoval program Cisco Akademie, stal jsem se jejím lektorem a v této roli  působím kontinuálně do dnes. Po dobu celé své praxe se zaměřuji na oblast počítačových sítí a bezpečnost, od návrhu řešení až po její realizaci. V bývalém zaměstnání jsem školil certifikovaná i necertifikovaná školení pro odborníky z oboru.  Vystupuji na konferencích a aktivně se zapojuji do šíření osvěty v oblasti kybernetické bezpečnosti mezi studenty i neodbornou veřejností.

netacad_lide_jano-300x300

Jan Balga

Som administrátorom nášho NetLab prostredia. Po absolvovaní kurzov u Filipa som sa vydal smerom Cybersecurity a zamestnal som sa u nášho vtedajšieho partnera. Dnes som súčasťou cybersecurity spoločnosti, kde sa prevažne venujem vulnerability managementu, XDR a SIEM systémom okrem toho som aj penetračný tester. Mojou IT vášňou je donútit systémy aby robili to čo chcem inak povedané hacking a reverzné inžinierstvo. Ak nesedím pri počítači, zrejme behám/cvičím alebo spím (najmenšia pravdepodobnosť).

netacad_lide_jarda-300x300

Jaroslav Burčík

Nadšený inovátor a propagátor spolupráce mezi akademickou a firemní sférou, pro kterého cesta je cíl. Zakladatel Centra a Akademie síťové a informační bezpečnosti, který se věnuje osvětové činnosti, angažuje v neziskovém sektoru a inspiruje mládež ke studiu technických oborů.

netacad_lide_jirka-300x300

Jirka Duchoň

Specializuje se na podnikové systémy postavené na technologii Microsoft. Umí je nejen dobře nastavit a spravovat, ale i auditovat a hledat případné zranitelnosti. Mistr svého řemesla, stále hledá nové padawany, kterým rád předává své zkušenosti.

Josef Koumar

Jsem bezpečnostní inženýr specializující se na datovou vědu v oblasti počítačových sítí. Již čtyři roky pracuji v oblasti datové vědy pro sdružení CESNET, přičemž současně absolvuji doktorské studium na ČVUT. Mým hlavním profesním zaměřením je analýza a zabezpečení počítačových sítí. Vedu výzkum směřující k datové vědě v oblasti monitorování počítačových sítí, s důrazem na analýzu časových řad. Mé odborné počiny zahrnují řadu mezinárodních vědeckých publikací v oblasti monitorování počítačových sítí a datové vědy. Mým neustálým cílem je přinášet inovace a nové poznatky do této dynamické oblasti, přispívající k rozvoji a zdokonalení analýzy a bezpečnosti počítačových sítí.

netacad_lide_marcel-300x300

Marcel Poláček

Zaměřuji se na obor telekomunikace, síťové, slaboproudé a silnoproudé inženýrství. V praxi působím jako síťový architekt, systémový administrátor, elektrikář a lektor síťových kurzů v akademii kybernetické bezpečnosti FEL CVUT. Aktuálně dokončuji studium Univerzity Karlovy a ČVUT oboru Informační a komunikační technologie.

netacad_lide_pavel2-300x300

Pavel Bezpalec

Velký nadšenec do historie telekomunikací a informačních sítí. Vášnivý sběratel utržených sluchátek a mobilních telefonů z dob dávno minulých. Zvládá přenosové technologie od dob původních indiánů až po moderní mobilní sítě. Potřebujete-li něco propojit, tady jste na správné adrese.

netacad_lide_pavel-300x300

Pavel Troller

Legendární hacker a pedagog. Telekomunikační sítě a ústředny, kterým rozumí jako nikdo jiný, jsou jeho dlouhodobou vášní.  Hluboký znalec a propagátor Linuxu jehož přednášky inspirovaly stovky studentů, porozumět jeho principům detailně.

Spolupráce

Pokud máte zájem na navázání vzájemné spolupráce nebo představení našeho řešení, ozvěte se nám prostřednictvím kontaktního formuláře níže, nebo rovnou na e-mail: netacad@fel.cvut.cz