Bezpečnost na internetu pro administrativu

Nejslabší článek počítačové bezpečnosti najdete vždy mezi židlí a klávesnicí. Internetoví útočníci to dobře vědí. Většina počítačových virů, phishingových e-mailů a falešných stránek proto jen čeká na to, až jim v sítích uvízne lidský faktor. A nachytat se nejčastěji nechají neproškolení zaměstnanci v první linii. Pozor na to.

Dobrá zpráva je, že naučit se bránit internetovým šmejdům není tak složité. Přihlaste své kolegy v administrativě na tříhodinové online školení, na kterém se naučí pevné základy IT bezpečnosti: tvořit a spravovat silná hesla, poznat phishingový e-mail, ověřovat si odesílatele a odolávat sociálnímu inženýrství.

5 důvodů, proč začít Bezpečnost na internetu pro administrativu u nás

Rychle, intenzívně a s důrazem na praxi

3 intenzivní hodiny výuky plné know-how a zkušeností opravdových expertů. Lidí, kteří mluví z vlastních zkušeností a ne ze zaprášených knížek.

Na míru vaší firmě

Ukázky, příklady i další náplň kurzu přizpůsobíme vaší firmě, oboru podnikání a pracovní náplni vašich kolegů. Čekejte všechno, jen ne univerzální školení plné obecných plků.

Certifikát za absolvování

Každý, kdo kurz zdárně absolvuje, dostanete mezinárodně uznávaný certifikát.

Ideální pro nováčky v IT bezpečnosti

S látkou kurzu si poradí i ti kolegové, kteří nejsou rození ajťáci a slova jako “malware” nebo “phishing” jsou pro ně dosud španělská vesnice.

FEL ČVUT má zvuk

Nechceme se chvástat, ale nechat se proškolit v IT bezpečnosti na ČVUT, to je něco jako absolvovat lekci boxu u Mika Tysona.

Mám zájem o kurz na míru

Online výuka

Zorganizovat školení naživo samozřejmě taky jde (klidně i s obědem), online varianta je ale samozřejmě schůdnější.

Materiály online

Vaši lidé se nemusí spoléhat jen na vlastní poznámky. Všechny materiály vám po školení nasdílíme.

2 000 Kč na osobu

Kurz může najednou absolvovat i celé oddělení, otvíráme vždy min. pro 15 lidí.

Obsah kurzu Bezpečnost na internetu pro administrativu

3 hodiny výuky jsou rozdělené do celkem 5 okruhů. Postupně spolu probereme všechny nejdůležitější pilíře IT bezpečnosti.

• Identifikace phishingových e-mailů  – Naučíme se rozpoznat podezřelé e-maily, neobvyklé odesílatele a přílohy nebo žádosti o citlivé informace.
    • Ověření odesilatele – Ukážeme si, jak si zkontrolovat e-mailovou adresu ještě před otevřením e-mailu. Naučíme se nacházet drobné rozdíly i nesprávná doménová jména.
    • Poznávání falešných odkazů – Zaměříme se na podezřelé odkazy, URL adresy ve zprávách a poznávací znaky podvodných stránek.
  • Správci hesel – Nacvičíme si, jak si zvolit silná a zapamatovatelná heslo a jak s nimi pracovat, abychom je nezapomněli nebo poztráceli.

Bezpečné chování na internetu – Zmapujeme si různé typy útoků, kterými se hackeři dostávají k citlivým informacím. Včetně psychologické manipulace.

Pro koho je kurz Bezpečnost na internetu pro administrativu určený

Kurz ocení všichni vaši kolegové v administrativě, kteří jsou v denním kontaktu s vašimi kolegy, klienty nebo dodavateli. Nebo jednoduše každý, kdo k práci používá počítač s internetem.

• Začátečníci pochopí, proč je internetová bezpečnost tak důležitá a proč nestačí mít jen nainstalovaný antivirus a na všechny služby jedno heslo.
  • Pokročilí si osvěží pojmy, které nejspíš už slyšeli, zároveň se ale dozví třeba o aktuálních trendech a nových tricích počítačových zločinců.
  • IT experti s našimi lektory mohou zeptat konkrétní tipy, které povedou k vyšší bezpečnosti právě ve vaší firmě.

Jak je kurz Bezpečnost na internetu pro administrativu zakončený?

Po úspěšném zakončení akademie od nás získáte certifikát, který je mezinárodně uznávaný.

Kdo vás kurzem provede?

netacad_lide_jarda-300x300

Jaroslav Burčík

Nadšený inovátor a propagátor spolupráce mezi akademickou a firemní sférou, pro kterého cesta je cíl. Zakladatel Centra a Akademie síťové a informační bezpečnosti, který se věnuje osvětové činnosti, angažuje v neziskovém sektoru a inspiruje mládež ke studiu technických oborů.

Jaké další kurzy tu pro vás máme?

Pokud chcete své znalosti v bezpečnosti rozvíjet dál, u nás máte spoustu možností. Co třeba Kybernetická bezpečnost nebo Základy penetračních testů?

Jak to u nás vypadá?