Kurz CCNA II: Základy přepínání, směrování, WLAN

Rozšiřte si znalosti a především dovednosti v problematice počítačových sítí. A posuňte se s kurzem CCNA II. zase o level výš – a třeba i blíž k certifikaci CISCO CCNA.

V semestrálním kurzu to vezmeme od VLAN k WLAN. Konkrétně vás provedeme technologií přepínání a provozem směrovačů v sítích VLAN, aby všechny prvky sítě fungovaly efektivně. Dozvíte se, jak stavět (a také zabezpečit) WLAN. Nikoli teoreticky, ale v praktických úkolech, díky kterým postavíte svou první reálnou síť.

5 důvodů, proč začít Kurz CCNA II: Základy přepínání, směrování, WLAN u nás

První krok k CISCO CCNA

Díky tomuto kurzu získáte nejen znalosti potřebné k získání CISCO certifikace, ale i výraznou slevu na její absolvování.

Hybridní výuka či jen online

Nestíháte, nejste z Prahy, ale přesto chcete studovat? Žádný problém! Lektor vysílá živě a vy se můžete připojit online.

Místo zbytečné teorie praktická cvičení

Všechno, co s lektorem během lekcí proberete, si můžete hned prakticky zkoušet a ověřovat v síťovém simulátoru v naší virtualizované laboratoři. Klidně i na dálku.

Pro studenty i lidi z firem

Už vám dávno není dvacet pět? Nevadí. Naše kurzy jsou určené i pro lidi z firem. Ostatně, především pro ně je čas výuky jednotlivých lekcí flexibilní a na dohodě s lektorem.

TermínForma studiaCena
kdykoliv v průběhu roku samostudium (e-learning) 26620 Kč
kdykoliv v průběhu roku samostudium (e-learning) 14520 Kč
(absolvent ČVUT)
kdykoliv v průběhu roku samostudium (e-learning) 3630 Kč
(SŠ/VŠ student)
kdykoliv v průběhu roku intenzivní 39900 Kč
zimní semestr - říjen 2024 (předregistrace) online s lektorem 26620 Kč
zimní semestr - říjen 2024 (předregistrace) online s lektorem 14520 Kč
(absolvent ČVUT)
zimní semestr - říjen 2024 (předregistrace) online s lektorem 3630 Kč
(SŠ/VŠ student)

Pro středně pokročilé

Prerekvizitou je kurz CCNA I. nebo znalosti základů počítačových sítí. Bez nich pro vás kurz nebude užitečný a přínosný.

Studijní materiály online

Kromě lektora vám budou k dispozici i studijní materiály v angličtině. A to online celý rok po skončení kurzu.

Navazující kurzy

Chcete ještě víc? Přihlaste se na navazující kurz CCNA III. Potřebujete studovat rychleji? Přihlaste se na Intenzívní 5denní akademii CCNA.

Obsah kurzu Kurz CCNA II: Základy přepínání, směrování, WLAN

Kurz vám rozšíří a prohloubí znalosti, které o počítačových sítích máte. Díky cvičnému síťovému simulátoru můžete to, co se naučíte, hned v praxi vyzkoušet.

• Seznámíte se se základní konfigurací zařízení, přepínače a směrovače.
  • Pochopíte architekturu přepínače i principy jeho fungování.
  • Získáte vhled do problematiky sítí VLAN a směrování mezi nimi.
  • Poznáte topologii, záložní cesty a protokoly, včetně protokolů DHCPv4 a DHCPv6.
  • Seznámíte se se zabezpečením LAN a přepínače.
  • Dozvíte se víc o bezdrátových lokálních sítích (WLAN) a jejich konfiguraci.
  • Naučíte se více o směrování a směrovacích protokolech, statickém směrování protokolu IP.
  • Získáte know-how k řešení problémů se statickými a výchozími směry.

Pro koho je kurz Kurz CCNA II: Základy přepínání, směrování, WLAN určený

Ve zkratce: Pro ty, kteří už mají základní znalosti o počítačových sítích a ambice naučit se ještě víc.

• Středně pokročilí si rozšíří základní znalosti a dovednosti o počítačových sítích.
  • Zájemci o CCNA CISCO certifikaci získají po absolvování kurzu výraznou slevu na její absolvování.
  • Studenti SŠ a VŠ v denním studiu mohou kurz pořídit s výraznou slevou z běžné ceny.

Jak je kurz Kurz CCNA II: Základy přepínání, směrování, WLAN zakončený?

Kurz je zakončený certifikátem o úspěšném absolvování. Úspěšní absolventi pak mohou získat slevu na CISCO certifikaci.

Kdo vás kurzem provede?

netacad_lide_filip-pjvet664bykvytf3txoc51kvm6zz0gji00n5t7vsu0

Filip Pávek

Vystudoval jsem Informatiku na FPF SLU v Opavě. Na oblast počítačových sítí jsem se zaměřil již v průběhu studia. Jako student jsem absolvoval program Cisco Akademie, stal jsem se jejím lektorem a v této roli  působím kontinuálně do dnes. Po dobu celé své praxe se zaměřuji na oblast počítačových sítí a bezpečnost, od návrhu řešení až po její realizaci. V bývalém zaměstnání jsem školil certifikovaná i necertifikovaná školení pro odborníky z oboru.  Vystupuji na konferencích a aktivně se zapojuji do šíření osvěty v oblasti kybernetické bezpečnosti mezi studenty i neodbornou veřejností.

netacad_lide_marcel-300x300

Marcel Poláček

Zaměřuji se na obor telekomunikace, síťové, slaboproudé a silnoproudé inženýrství. V praxi působím jako síťový architekt, systémový administrátor, elektrikář a lektor síťových kurzů v akademii kybernetické bezpečnosti FEL CVUT. Aktuálně dokončuji studium Univerzity Karlovy a ČVUT oboru Informační a komunikační technologie.

Jaké další kurzy tu pro vás máme?

Chcete se v problematice počítačových sítí posunout ještě o kus dál, nebo svoje know-how rozšířit zase jiným směrem? Mrkněte na nabídku dalších kurzů.

Jak to u nás vypadá?