Kurz CCNA II: Základy přepínání, směrování, WLAN

Rozšiřte si znalosti a především dovednosti v problematice počítačových sítí. A posuňte se s kurzem CCNA II. zase o level výš – a třeba i blíž k certifikaci CISCO CCNA.

V semestrálním kurzu to vezmeme od VLAN k WLAN. Konkrétně vás provedeme technologií přepínání a provozem směrovačů v sítích VLAN, aby všechny prvky sítě fungovaly efektivně. Dozvíte se, jak stavět (a také zabezpečit) WLAN. Nikoli teoreticky, ale v praktických úkolech, díky kterým postavíte svou první reálnou síť.

5 důvodů, proč začít Kurz CCNA II: Základy přepínání, směrování, WLAN u nás

První krok k CISCO CCNA

Díky tomuto kurzu získáte nejen znalosti potřebné k získání CISCO certifikace, ale i výraznou slevu na její absolvování.

Hybridní výuka či jen online

Nestíháte, nejste z Prahy, ale přesto chcete studovat? Žádný problém! Lektor vysílá živě a vy se můžete připojit online.

Místo zbytečné teorie praktická cvičení

Všechno, co s lektorem během lekcí proberete, si můžete hned prakticky zkoušet a ověřovat v síťovém simulátoru v naší virtualizované laboratoři. Klidně i na dálku.

Využijte 82% dotaci MPSV

Informujte se u nás o možnosti čerpat 82% dotaci od MPSV. Přihlašte se minimálně 30 dní před začátkem kurzu, ať to stihnete.

TermínForma studiaCena
kdykoliv v průběhu roku samostudium (e-learning) 26620 Kč
kdykoliv v průběhu roku samostudium (e-learning) 14520 Kč
(absolvent ČVUT)
kdykoliv v průběhu roku samostudium (e-learning) 3630 Kč
(SŠ/VŠ student)
kdykoliv v průběhu roku intenzivní 39900 Kč
(standardní)
zimní semestr - úterky od 8.10.2024 v 17 hod (možno čerpat 82% dotaci od MPSV) online s lektorem 26620 Kč
zimní semestr - úterky od 8.10.2024 v 17 hod online s lektorem 14520 Kč
(absolvent ČVUT)
zimní semestr - úterky od 8.10.2024 v 17 hod online s lektorem 3630 Kč
(SŠ/VŠ student)

Pro středně pokročilé

Prerekvizitou je kurz CCNA I. nebo znalosti základů počítačových sítí. Bez nich pro vás kurz nebude užitečný a přínosný.

Studijní materiály online

Kromě lektora vám budou k dispozici i studijní materiály v angličtině. A to online celý rok po skončení kurzu.

82% dotace MPSV

Na tento kurz můžete využít dotaci MPSV, jen zažádejte s předstihem minimálně 30 dní před začátkem. Platí pro večerní kurz v zimním semestru 2024/25

Obsah kurzu Kurz CCNA II: Základy přepínání, směrování, WLAN

Kurz vám rozšíří a prohloubí znalosti, které o počítačových sítích máte. Díky cvičnému síťovému simulátoru můžete to, co se naučíte, hned v praxi vyzkoušet.

• Seznámíte se se základní konfigurací zařízení, přepínače a směrovače.
  • Pochopíte architekturu přepínače i principy jeho fungování.
  • Získáte vhled do problematiky sítí VLAN a směrování mezi nimi.
  • Poznáte topologii, záložní cesty a protokoly, včetně protokolů DHCPv4 a DHCPv6.
  • Seznámíte se se zabezpečením LAN a přepínače.
  • Dozvíte se víc o bezdrátových lokálních sítích (WLAN) a jejich konfiguraci.
  • Naučíte se více o směrování a směrovacích protokolech, statickém směrování protokolu IP.
  • Získáte know-how k řešení problémů se statickými a výchozími směry.

Pro koho je kurz Kurz CCNA II: Základy přepínání, směrování, WLAN určený

Ve zkratce: Pro ty, kteří už mají základní znalosti o počítačových sítích a ambice naučit se ještě víc.

• Středně pokročilí si rozšíří základní znalosti a dovednosti o počítačových sítích.
  • Zájemci o CCNA CISCO certifikaci získají po absolvování kurzu výraznou slevu na její absolvování.
  • Studenti SŠ a VŠ v denním studiu mohou kurz pořídit s výraznou slevou z běžné ceny.

Jak je kurz Kurz CCNA II: Základy přepínání, směrování, WLAN zakončený?

Kurz je zakončený certifikátem o úspěšném absolvování. Úspěšní absolventi pak mohou získat slevu na CISCO certifikaci.

Kdo vás kurzem provede?

netacad_lide_filip-pjvet664bykvytf3txoc51kvm6zz0gji00n5t7vsu0

Filip Pávek

Vystudoval jsem Informatiku na FPF SLU v Opavě. Na oblast počítačových sítí jsem se zaměřil již v průběhu studia. Jako student jsem absolvoval program Cisco Akademie, stal jsem se jejím lektorem a v této roli  působím kontinuálně do dnes. Po dobu celé své praxe se zaměřuji na oblast počítačových sítí a bezpečnost, od návrhu řešení až po její realizaci. V bývalém zaměstnání jsem školil certifikovaná i necertifikovaná školení pro odborníky z oboru.  Vystupuji na konferencích a aktivně se zapojuji do šíření osvěty v oblasti kybernetické bezpečnosti mezi studenty i neodbornou veřejností.

netacad_lide_marcel-300x300

Marcel Poláček

Zaměřuji se na obor telekomunikace, síťové, slaboproudé a silnoproudé inženýrství. V praxi působím jako síťový architekt, systémový administrátor, elektrikář a lektor síťových kurzů v akademii kybernetické bezpečnosti FEL CVUT. Aktuálně dokončuji studium Univerzity Karlovy a ČVUT oboru Informační a komunikační technologie.

Jaké další kurzy tu pro vás máme?

Chcete se v problematice počítačových sítí posunout ještě o kus dál, nebo svoje know-how rozšířit zase jiným směrem? Mrkněte na nabídku dalších kurzů.

Jak to u nás vypadá?