CCNA I: Základy počítačových sítí

Od architektury přes protokoly až po síťové prvky. Zkrátka všechno, co potřebujete znát a umět, abyste dokázali spravovat malé a střední sítě. Nečekejte zbytečnou teorii, ale maximální dávku praxe. Čekají vás totiž praktická cvičení v síťových simulátorech v naší virtualizované laboratoři.

Celým semestrem vás provede zkušený lektor-praktik. K dispozici budete mít (a to ještě další celý rok po skončení kurzu) studijní materiály v angličtině. Kurz CCNA I. je prvním ze tří kurzů o počítačových sítích a zároveň pevným základem vaší budoucí kariéry v IT.

5 důvodů, proč začít CCNA I: Základy počítačových sítí u nás

Minimum teorie, maximum praxe

Zapomeňte na akademické poučky, obsah kurzu je maximálně praktický. Vše, co s lektorem proberete, rovnou zkoušíte v síťovém simulátoru ve virtualizované laboratoři.

Platba až po první hodině

Nejste si jistí, jestli je kurz CCNA I. právě pro vás? Přijďte na první hodinu, seznamte se s lektorem, proberte, co vás zajímá. A až pak uhraďte kurzovné.

Výuka: Intenzívní, ale flexibilní

Společně se potkáme minimálně 10krát ve 13 semestrálních týdnech. Konkrétní podvečerní čas jednotlivých lekcí si studenti s lektorem domlouvají sami. Tak, aby jim vyhovoval.

Certifikát, co má váhu

Všechny naše kurzy, včetně CCNA I., jsou ukončené zkouškou a certifikací. A věřte, že tenhle široce uznávaný certifikát od FEL ČVUT bude ve vašem životopise vypadat vážně dobře.

Ideální pro (re)start kariéry

Kurz CCNA: Základy počítačových sítí je vhodný nejen pro studenty SŠ a VŠ, ale je otevřený i pro veřejnost. Mimochodem, pro opravdu vytížené nabízíme Intenzívní 5denní akademii CCNA v pěti po sobě jdoucích týdnech .

TermínForma studiaCena
kdykoliv v průběhu roku samostudium (e-learning) 19360 Kč
kdykoliv v průběhu roku samostudium (e-learning) 9680 Kč
(absolvent ČVUT)
kdykoliv v průběhu roku samostudium (e-learning) 2420 Kč
(SŠ/VŠ student)
kdykoliv v průběhu roku intenzivní 39900 Kč
zimní semestr - říjen 2024 (předregistrace) online s lektorem 19360 Kč
zimní semestr - říjen 2024 (předregistrace) online s lektorem 9680 Kč
(absolvent ČVUT)
zimní semestr - říjen 2024 (předregistrace) online s lektorem 2420 Kč
(SŠ/VŠ student)

Pro začátečníky

Kurz je určený pro začátečníky bez předchozí praxe. Ti během jednoho semestru získají pevné základy v oblasti počítačových sítí.

Hybridní výuka

Nestíháte, nebo jste z daleka? Výuka je hybridní - probíhá nejen živě, ale zároveň i online ve virtualizované laboratoři či jen online.

Navazující kurzy

Jedním semestrem to nemusí skončit. Nabízíme i navazující kurzy CCNA II. a CCNA III. Případně intenzívní 5denní akademii CCNA.

Obsah kurzu CCNA I: Základy počítačových sítí

Kurz vás provede základy počítačových sítí – od jejich architektury přes modely, protokoly, síťové prvky až k vytvoření a správě malé počítačové sítě.

• Dozvíte se, jaké počítačové a komunikační sítě se dnes používají.
  • Získáte základy internetworkingu.
  • Seznámíte se s problematikou protokolů a referenčním modelem ISO/OSI.
  • Poznáte fyzickou a linkovou vrstvu a přepínání v síti Ethernet.
  • Naučíte se, jak na základní konfiguraci směrovače.
  • Dozvíte se, jak na adresování v sítích IPv4 a PIv6.
  • Poznáte rodinu protokolů ICMP.
  • Naučíte se vytvořit a spravovat malou síť, včetně jejího zabezpečení.

Pro koho je kurz CCNA I: Základy počítačových sítí určený

Ve zkratce: Pro ty, kteří si nepotrpí na teoretizování, ale očekávají úzké propojení s praxí.

• Začátečníci v kurzu získají pevné základy pro další kariérní růst.
  • Pracující lidé ocení flexibilitu, hybridní formu výuky a studijní materiály dostupné online.
  • Studenti SŠ a VŠ v denním studiu mohou kurz pořídit s výraznou slevou z běžné ceny.

Jak je kurz CCNA I: Základy počítačových sítí zakončený?

Stejně jako všechny naše ostatní kurzy je kurz CCNA I. Základy počítačových sítí zakončený certifikátem o úspěšném absolvování.

Kdo vás kurzem provede?

netacad_lide_filip-pjvet664bykvytf3txoc51kvm6zz0gji00n5t7vsu0

Filip Pávek

Vystudoval jsem Informatiku na FPF SLU v Opavě. Na oblast počítačových sítí jsem se zaměřil již v průběhu studia. Jako student jsem absolvoval program Cisco Akademie, stal jsem se jejím lektorem a v této roli  působím kontinuálně do dnes. Po dobu celé své praxe se zaměřuji na oblast počítačových sítí a bezpečnost, od návrhu řešení až po její realizaci. V bývalém zaměstnání jsem školil certifikovaná i necertifikovaná školení pro odborníky z oboru.  Vystupuji na konferencích a aktivně se zapojuji do šíření osvěty v oblasti kybernetické bezpečnosti mezi studenty i neodbornou veřejností.

netacad_lide_marcel-300x300

Marcel Poláček

Zaměřuji se na obor telekomunikace, síťové, slaboproudé a silnoproudé inženýrství. V praxi působím jako síťový architekt, systémový administrátor, elektrikář a lektor síťových kurzů v akademii kybernetické bezpečnosti FEL CVUT. Aktuálně dokončuji studium Univerzity Karlovy a ČVUT oboru Informační a komunikační technologie.

Jaké další kurzy tu pro vás máme?

Chcete se v problematice počítačových sítí posunout ještě o kus dál, nebo svoje know-how rozšířit zase jiným směrem? Mrkněte na nabídku dalších kurzů.

Jak to u nás vypadá?