Kybernetická bezpečnost – CompTIA Security+

Když porozumíte tomu, jak internetové hrozby fungují, získáme tu nejsilnější zbraň proti všem kybernetickým zločincům. Opravdu. Na lidi a organizace, co počítačovou bezpečnost berou vážně, si hackeři jen tak nepřijdou.

V našem semestrálním kurzu zjistíte vše podstatné o DDoS útocích, sociálním inženýrství nebo třeba internetu věcí. Spoustu se toho dozvíte také o architektuře a designu firemních sítí nebo o řízení a vyhodnocování rizik. A samozřejmě i o tom, jak případným útokům čelit.

5 důvodů, proč začít Kybernetická bezpečnost – CompTIA Security+ u nás

Důležitější než kdy dřív

Bující kyberkriminalitu ve světě, ale i u nás v Česku, nelze ignorovat. Podle statistik Policie ČR roste počítačový zločin meziročně o stovky procent!

Aktuální výuka

Co platilo v kybernetické bezpečnosti před rokem, už může být dneska passé. Látku v kurzu proto pružně aktualizujeme podle nejnovějších událostí a trendů.

Lektoři přímo z praxe

Učit o kyberbezpečnosti se budete od lidí s reálnými zkušenostmi. Od našich lektorů se dozvíte i věci, které v žádné učebnici nenajdete.

Praxe hraje prim

V našich kurzech vždy preferujeme praxi před akademickými poučkami. Co se naučíte, to si pod vedením našich lektorů také vyzkoušíte.

 

Využijte 82% dotaci MPSV 

Informujte se u nás o možnosti čerpat 82% dotaci od MPSV pro intenzivní variantu a přihlaste se do 2.8. 2024

Dotace je možná i pro večerní kurz v zimním semestru

TermínForma studiaCena
pondělky od 2.9. do 30.9., celodenní s lektorem. - až 82% dotace z MPSV intenzivní 55000 Kč
(standardní)
kdykoliv v průběhu roku samostudium (e-learning) 55000 Kč
(standardní)
kdykoliv v průběhu roku samostudium (e-learning) 20000 Kč
(absolvent ČVUT)
kdykoliv v průběhu roku samostudium (e-learning) 6000 Kč
(SŠ/VŠ student)
zimní semestr od 7.10. 2024 v 17:00 hod - až 82% dotace z MPSV online s lektorem 55000 Kč
(standardní)
zimní semestr - od 7.10. 2024 17:00 hod online s lektorem 20000 Kč
(absolvent ČVUT)
zimní semestr - od 7.10. 2024 17:00 hod online s lektorem 6000 Kč
(SŠ/VŠ student)

82% dotace MPSV

Na tento kurz můžete využít dotaci MPSV, jen zažádejte s předstihem minimálně 30 dní před začátkem. Platí pro intenzivní variantu a pro večerní kurz v zimním semestru

Na míru pracujícím

Lekce bývají ve večerních hodinách, abyste to snadno stíhali z práce. Kdy přesně, se domluvíte se spolužáky a lektorem.

Studium i online

Nemůžete dorazit osobně? Nevadí, výuku přenášíme i online. Na internetu najdete také všechny studijní materiály.

Obsah kurzu Kybernetická bezpečnost – CompTIA Security+

Kurz vás provede vším, co souvisí s kybernetickou bezpečností. Od problematiky jednotlivých hrozeb přes architekturu firemních sítí až po správnou reakci na bezpečnostní incidenty.

– Projdete si všechny známé hrozby, se kterými se můžete setkat jako firemní správce IT i jako uživatel: IoT a vestavěná (embedded) zařízení, útoky DDoS, útoky sociálního inženýrství i nejnovější triky počítačových podvodníků.
– Zmapujete si architekturu a design podnikových prostředí, ale také aktuální rizika závislosti na cloudových službách a outsourcingu IT.
– Zaměříte se implementaci kybernetické bezpečnosti: správu identit a přístupů, PKI, základní kryptografii, bezdrátová připojení a zabezpečení end-to-end.
– Ukážete si, jak v organizacích měřit a hodnotit úroveň zabezpečení. A hlavně, naučíte se také správně reagovat na incidenty, detekovat je, provádět bezpečnostní kontroly a digitální forenzní analýzu.
– Zabývat se budete i podporou řízení rizik organizace a dodržování předpisů, jako jsou PCI-DSS, SOX, HIPAA, GDPR, FISMA, NIST a CCPA.

Pro koho je kurz Kybernetická bezpečnost – CompTIA Security+ určený

Pokud vás zajímá počítačová bezpečnost a dáváte přednost praktickému přístupu před sezením ve skriptech, jste tady správně.

  • Začátečníci si rozšíří obzory o vysoce perspektivní počítačový obor
  • Pracující lépe porozumí tomu, jak kybernetická bezpečnost funguje u nich v práci
  • Studenti SŠ a VŠ mohou počítat s výraznou slevou

 

V září 2024 od 2.9. poběží intenzivní kurz. Bude probíhat vždy v pondělí, 5 po sobě jdoucích týdnů. Informujte se u nás o možnosti čerpat 82% dotaci od MPSV.

Na večerní kurz v zimním semestru je možné také uplatnit dotaci.

 

 

Jak je kurz Kybernetická bezpečnost – CompTIA Security+ zakončený?

Po úspěšně složené zkoušce dostanete certifikát, který je mezinárodně uznávaný a ve vašem životopise se rozhodně neztratí.

Kdo vás kurzem provede?

netacad_lide_pavel2-300x300

Pavel Bezpalec

Velký nadšenec do historie telekomunikací a informačních sítí. Vášnivý sběratel utržených sluchátek a mobilních telefonů z dob dávno minulých. Zvládá přenosové technologie od dob původních indiánů až po moderní mobilní sítě. Potřebujete-li něco propojit, tady jste na správné adrese.

netacad_lide_jarda-300x300

Jaroslav Burčík

Nadšený inovátor a propagátor spolupráce mezi akademickou a firemní sférou, pro kterého cesta je cíl. Zakladatel Centra a Akademie síťové a informační bezpečnosti, který se věnuje osvětové činnosti, angažuje se v neziskovém sektoru a inspiruje mládež ke studiu technických oborů. 

Jaké další kurzy tu pro vás máme?

Pokud vážně přemýšlíte o kurzu Kybernetická bezpečnost, mohly by vás zajímat tematicky příbuzné Základy penetračních testů a navazující Penetrační testy. Koukněte na celou naši nabídku.

Jak to u nás vypadá?