NETacad — Akademie síťové a informační bezpečnosti

comptia-securityt

CompTIA Security+

semestrální kurz, 1× týdně

Kurz se zaměří na oblasti problematiky hrozeb, útoků a zranitelností na internetu, architekturu a design sítí podnikových prostředí, implementaci, postupy hodnocení zabezpečení organizace a reakce na incidenty, podporu řízení rizik organizace a dodržování předpisů.

Kdy

1× v týdnu
od 17.října 2022
v podvečerních hodinách
celý semestr

Kde

online
včetně vzdáleného přístupu do laboratoří

Způsob výuky

vedené lektorem

Obtížnost

začínající

Rozsah kurzu

Kurz se zaměřuje na tyto oblasti:

Útoky, hrozby a zranitelnosti: problematika hrozeb, útoků a zranitelností na internetu jako jsou IoT a vestavěná (embedded) zařízení, útoky DDoS a útoky sociálního inženýrství a další na základě aktuálních událostí.
Architektura a design: Zahrnuje pokrytí podnikových prostředí a závislosti na cloudu, která rychle roste s přechodem organizací na hybridní sítě.
Implementace: Rozšířeno o zaměření na správu identit, správu přístupu, PKI, základní kryptografii, bezdrátové připojení a zabezpečení end-to-end.
Provoz a reakce na incidenty: Zahrnuje postupy hodnocení zabezpečení organizace a reakce na incidenty, jako je základní detekce hrozeb, techniky snižování rizik, bezpečnostní kontroly a základní digitální forenzní analýza.
Správa, rizik a dodržování předpisů: Rozšířeno o podporu řízení rizik organizace a dodržování předpisů, jako jsou PCI-DSS, SOX, HIPAA, GDPR, FISMA, NIST a CCPA.

Rozsah kurzu je plánován na 1 semestr (dotace 40 hodin výuky s lektorem).

Kde najdete uplatnění po absolvování kurzu:

— CompTIA Security+
— Security Administrator
— Systems Administrator
— Helpdesk Manager / Analyst
— Network / Cloud Engineer
— Security Engineer / Analyst
— DevOps / Software Developer
— IT Auditor
— IT Project Manager

Orientační ceny

6 000 Kč – pro studenta SŠ či VŠ
20 000 Kč – pro absolventy ČVUT
55 000 Kč – pro všechny ostatní

Kontaktní osoby

Jaroslav Burčík
burcik@fel.cvut.cz
tel: 773 510 551

Přesná cena kurzu zatím není stanovena a bude spočítána i s ohledem na odhadovaný zájem a případnou podporu sponzorů. Zachováme však výrazné slevy pro studenty a absolventy. Předpokládaná cenová hladina, bez podpory sponzorů